Fotel zwany Tadeuszem

O mojej słabości to starych foteli wie już chyba każdy. Czas jesienno zimowy szczególnie sprzyja intensywnemu wykorzystywaniu fotelowych zdobyczy. Uwielbiam wtopić się w wygodne siedzisko opatulona w koc z herbatą w jednej ręce i dobrą książką w drugiej.

Jerry chyba niedługo będzie bał się ze mną wychodzić na spacery bo znowu coś przytargam do domu ( no dobra, jego poproszę o przytarganie). I znając życie to coś znowu będzie cholernie nieporęczne i ciężkie. Tak się stało kilka miesięcy temu, kiedy dumny chciał zaprezentować mi nasz nowy „apartament” dla rowerów. Pomieszczenie szybko odeszło w zapomnienie kiedy mym oczom ukazał się ON!

Stojący w rogu w towarzystwie PRL-owskich krzeseł. Jerry usłyszał jedno zdanie: JA GO CHCĘ! No i dostałam 😉
Staruszek był mocno zniszczony, bok kołysał się na wszystkie strony więc i tym razem zwróciłam się do Pana Janusza. Wystosowałam maila ze zdjęciami ( przy okazji miałam jeszcze jeden fotel do zrobienia-czy to już jest nałóg?) z zapytaniem czy się tego podejmie. Odpowiedzi długo nie mogłam się doczekać więc Jerry postanowił skontaktować się z Panem Januszem telefonicznie. Pan Janusz odebrał, potwierdził, że maila widział, ale dodał, że już się takimi tematami nie zajmuje. Dopiero na hasło 100 letni fotel klubowy się ożywił i dodał, że trzeba było od tego zacząć. Bo owszem, nie robi już renowacji, ale dla znajomych i klientów ze specjalnymi względami robi wyjątek. Nasz staruszek trafił więc w dobre ręce.
W czasie renowacji Pan Janusz odnalazł fragment metki, niestety nie udało mu się znaleźć informacji o fabryce mebli, ale według jego szacunków fotel jest wiekiem zbliżony do naszego Wilhelma a może nawet starszy.


Odnowiony mebel dostał imię Tadeusz „Teddy”. Ma nowe wypełnienie, wełniane obicie (z dodatkiem teflonu) w kolorze RUST ( na żywo prezentuje się obłędnie )  i jest teraz w takim stanie, że przetrwa następne 100 lat a może i więcej.

Niestety z powodu ograniczonego miejsca w naszym M2, szukamy dla naszego Tadeusza nowego lokum. Także, jeśli poszukujesz wygodnego mebla z duszą, który nada Twojemu wnętrzu charakteru, prosimy o kontakt. Chętnych do przetestowania wygody mebla zapraszamy na kawę 🙂