Kuchnia skandynawsko-rustykalna

Cegła, biel i patchworkowe płytki to coś, co Rebelle lubi najbardziej. A jeszcze bardziej lubi projektować dla przyjaciół. Idąc dalej – jeśli przyjaciele lubią oryginalne wnętrza i mają ciekawe pasje – wiem, że stworzymy razem coś naprawdę fajnego.
Klasyczne połączenie białych frontów i drewnianych blatów oraz dekoracyjne płytki – zapraszam do kuchni Kasi i Radka.


Kiedy Kasia z Radkiem poprosili mnie o projekt skakałam z radości – patrz zdanie nr 3. Dwie artystyczne dusze, jedna muzyczno-taneczna, druga fotograficzno-motoryzacyjna. Z tej mieszanki musiało wyjść coś fajnego. W ich nowym gniazdku miałam zająć się kuchnią i łazienką. Kuchnia – otwarta na pokój dzienny miała być przytulna, w skandynawsko-rustykalnym klimacie. Do tego półka na wino oraz biały zlewozmywak w stylu retro.
Kilka szkiców później powstał ostateczny projekt z lodówką w zabudowie, białymi sprzętami i patchworkowymi płytkami, których jestem wielką fanką ( co pewnie już zauważyliście). Płytki są monochromatyczne i mają bardzo delikatną grafikę, dzięki czemu nie dominują w przestrzeni.


Prezentowana tu kuchnia jest tylko częścią klimatycznego mieszkania, jakie urządzili moi przyjaciele i jestem dumna, że mogłam być częścią tego procesu.
Projektowanie dla pary jest bardzo ciekawym doświadczeniem zarówno dla projektanta jak i samych zamawiających. Przeważnie jest tak, że jedna z osób jest bardziej decyzyjna niż druga (w niektórych kwestiach oczywiście) i zawsze ciekawie obserwuje się reakcje i interakcje obu stron. Przy tym projekcie nie zdradzę Wam kto miał ostatnie słowo 😉 ale współpraca była bardzo przyjemna.

kuchnia w stylu rustykalnym

kuchnia w stylu skandynawskim

biała kuchnia

kuchnia rustykalna

Kasiu i Radku,  dziękuję za zdjęcia! I za zaufanie 🙂